Zespół  powstał w czerwcu 2005 roku przy Ośrodku Społeczno Kulturalnym SM Podzamcze w Wałbrzychu.  Była to  inicjatywa Ewy Zawojskiej, Tomka Biełousa i Konrada Zawojskiego, artystów indiańskiego zespołu CATAWBA .

Inspiracja tańczenia country zrodziła się pod wpływem licznych kontaktów z innymi zespołami tanecznymi country -  między innymi w Sułominie . To oni wszczepili nam swoją pasję ocierając się o nas podczas  licznych wspólnych występów na imprezach Country w kraju.

Pierwsze tańce liniowe uczyliśmy się od szeryfa - Henryka Rudyka w miasteczku Westernowym w Łebie - był to rok 1992.  To co nas nauczył prezentowaliśmy w swoim programie indiańskim jako dodatek i przerywnik.  Uczyliśmy ludzi  od tego czasu prostych tańców liniowych  na imprezach,  w których braliśmy udział.

Latem 2005 r.  wspomniana wyżej trójka, zaprezentowała nam pierwsze układy taneczne country, stwierdziliśmy, że ich pomysł jest ok. i możemy temat dopracować.

.......... tak się zaczęło.......

Zespół ma za sobą ponad 150 różnych imprez w których prezentowane były elementy lub całe panele taneczne country na terenie całego kraju.

Program zespołu tworzą n/w tańce i przerywniki:

nauka tańca country + konkurs taneczny na najlepszego tancerza i tancerkę country.

 1. Taniec liniowy Dakota                       

 2. Taniec liniowy Towarzyski

 3. Taniec wyboru - Towarzyski

Pokaz taneczny tańców country.

 1. Taniec Four  Step                                

 2. Taniec Round Dance                          

 3. Taniec Classick Dance                         

 4. Taniec Stepping Dance                      

 5. Taniec Hoop Dance                            

 6. Taniec Two  Step Dance                     

 7. Taniec Crazy Dance 

 8.  Social dance - Dyliżans

 9. News Dance

 10. Tree Horse's 8 step's

 11. Polka

W roku 2007 - zespół otwierał I Międzynarodowy Festiwal Country w  Ustroniu ,  z  rekomendacji p.Batko i J.M.Grima z Czech

Pikniki i targi handlowe w stylu Country

..podczas spotkań firmowych,  bali  i festiwali country

  

 

 

 

Tańce Country w Mielcu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polka

tańce country nocną porą...

 

 

Krótka historia

 

 

Zespół taneczny

na scenie w Ustroniu

Dziś zespół liczy 16 osób  (8 par) tańczących różne style taneczne country - od line dances, round dances, stepping dance, social dance  oraz tańce tradycyjne z elementami square dance. Repertuar czerpiemy z różnych źródeł -ale głównie przez internet, i otrzymane  własne materiały video. Tworzymy własne nazewnictwo, układy i choreografię. Zespół  ma już pierwszych instruktorów,  Ewę, Beatę ,Karolinę, Konrada, Marcina i Rafała - oni dziś narzucają tempo i dynamikę w grupie.

                                               .......program western country - Gliwice 2006

Występy:

ROK 2005 -   21 czerwca pierwsze pokazy country podczas Kampanii Mlekovity w Ostrów Mazowiecka

ROK 2006 -     18 marca - zespół zadebiutował w Rudzie Śl. z pełnym programem podczas realizacji  Dni Amerykańskich dla Agencji ELPOL w CH M1. 

ROK 2006  -     w sezonie od maja do grudnia zespół  zrealizował 30 imprez country wpisując się na listę przygotowywanych w 2007 roku festiwali country i western w Czechach na Słowacji we Włoszech i Anglii.

         Jesteśmy gośćmi imprez plenerowych, piknikowych, festiwali, bankietów i innych form eventów po promy włącznie.

-                  koniec roku 2006 owocował głównie w imprezy okolicznościowe dla firm i  instytucji na terenie Dolnego Śląska - one pozwoliły nam dopiąć na ostatni guzik kwestie doposażenia zespołu w odpowiednie akcesoria.

W roku 2007 występujemy na międzynarodowych festiwalach country w Ustroniu i Sułominie oraz na  piknikach country w Mielcu, Dąbrowie i  w Wałbrzychu.

W roku 2008 zespół ma już na koncie 40 imprez country, kolejne 4 realizował już w styczniu i lutym 2009 r. .

 W roku 2009 zespół realizuje 38 kolejnych  imprez w stylu western i country - były to głównie pikniki country, imprezy firmowe w stylu western oraz samodzielne imprezy prowadzone przez nas od początku do końca z własnym nagłośnieniem, DJ, programem i innymi atrakcjami. - na zlecenie firm i organizatorów imprez.

Rok 2010-ty to kolejne wyzwania artystyczne i rozbudowa potencjału technicznego zespołu.                         Na nowy sezon przygotowaliśmy  w formie pomocy technicznej organizatorom imprez - stylowe dekoracje country i zakupiliśmy krowę pod imprezy western........

 Zapraszamy organizatorów imprez do skorzystania z naszej oferty.

Catawba do dobry wybór!!!

Choreografem i menagerem zespołu jest Krzysztof Zawojski

Stroje -  Beata Osojca

Nowe układy taneczne Ewa Zajączkowska, Karolina Białas i Beata Osojca

taniec country w Ostrów Mazowiecka

Nasz zespół country w Bielsku Białej - w programie westernowym